Lacobel, co najważniejsze wybieramy w oparciu o wzornik. Planując zakup dobieramy odpowiedni kolor pasujący do naszej Kuchni czy Łazienki. Najczęściej jest on biały lub szary oraz matowy. Kolory w nomenklaturze druku to np. najpopularniejszy 1013 czyli biały perła. Jasny brąz - 1236 do ciemniejszych kuchni, jasny beż - 1015 idealny do białych kuchni z uwagi na gustowny kontrast oraz ciemny szary - 2232 doskonale komponujący się z każdym kolorem. Jeśli chodzi natomiast o szkło ze zdjęciem, grafiką, wzorem składającym się z wielu kolorów czy elementów to na naszej stronie znajduje się pod nazwą panel szklany, panele szklane, czy szkło do kuchni. W tym przypadku mamy do wyboru ponad 40 milionów fotografii z bazy online lub nieograniczoną niczym możliwość użycia własnych zdjęć lub zdigitalizowanych grafik w odpowiedniej rozdzielczości. Zobacz Szklane Panele.
Klika słów o szkle na ścianę:
Dekorowanie lub remont kuchni lub łazienki nie jednemu potrafi spędzić sen z powiek. Jest to czasochłonne i kosztowne, a do tego zawsze istnieje ryzyko, że efekt końcowy może nie być taki, jak sobie życzyliśmy. Jednak jednym ze sposobów na ułatwienie tego całego procesu jest wykorzystanie szkła lacobel. Jednak od razu nasuwa się pytanie – co to jest Lacobel?
Lacobel to specjalne szkło dekoracyjne, które znajduje wiele zastosowań w urządzaniu wnętrz, a zwłaszcza w kuchni. Od zwykłego szkła różni się przede wszystkim tym, że możemy je dostać w dowolnym kolorze, co pomaga w dopasowaniu do ogólnego wyglądu i stylu danego pomieszczenia. Ale to oczywiście nie jedyna zaleta. Lacobel jest idealnym wręcz zamiennikiem dla tradycyjnych płytek, jakie często montowane są w kuchniach czy łazienkach.
Gdzie stosować lacobel?
Od technicznej strony, lacobel jest szkłem, najczęściej o 4 mm grubości, które jest lakierowane z jednej strony. Najczęściej lacobel stosowany jest w kuchni, zajmując przestrzeń pomiędzy szafkami a blatem lub kuchenką – czyli tam, gdzie z reguły montowane są zwykłe płytki. Główną zaletą szkła lacobel w kuchni jest to, że nie ma ono fug, a więc o wiele łatwiej jest je czyścić.Wystarczy ściereczka z mikrofibry i codzienne zabrudzenia nie będą dla nas problemem. Są też do tego bardziej odporne na niszczenie. Zanim jednak zdecydujesz się na szkło do kuchni, warto najpierw sprawdzić, jak wyglądają przykłady. Chociażby na stronie FotoNaŚcianie.pl możemy zobaczyć, jak wygląda lacobel w kuchni.
Warto pamiętać, że jeżeli chcemy zamówić lacobel, który zostanie zamontowany przy kuchence, wybierzmy szkło hartowane – jest ono bardziej odporne na ekstremalne temperatury. Co więcej, szkło hartowane jest o bardzo odporne na uszkodzenia. Zwykły lacobel jest stosunkowo cienki, więc można obawiać się, że łatwo stłuc takie szkło, ale nie do końca tak jest, ponieważ warstwa lakieru ozdobnego zapewnia zwiększoną integralność szkła, przez co nawet jeżeli zostanie uszkodzone, nie rozleci się na tysiąc części, a pozostanie w całości.
Lacobel w łazience
Innym popularnym miejscem na lacobel jest łazienka, a dokładniej ta część ściany przy prysznicu bądź wannie. W tym przypadku również za lacobelem przemawia łatwość czyszczenia. Nieco mniej oczywistym, ale na pewno o wiele bardziej oryginalnym miejscem na lacobel są fronty mebli.
Niezależnie od tego, gdzie chcemy zastosować takie szkło ozdobne, jego zalety są podobne; odporność na zabrudzenia, łatwość w montażu oraz elegancki i świeży wygląd.
Lacobel: montaż szkła na ścianie
Lacobel: montaż szkła na ścianie
Montowanie lacobelu jest na tyle łatwe, że można to robić samemu. Szkło na ścianie możesz montować na szynach – do których możesz sam kupić i przymocować gotowy zestaw, składający się ze szklanych paneli oraz pozostałych elementów montażowych, jak listwy i klipsy. Montaż polega na tym, że dolną szynę przykleja się klejem montażowym do blatu, a górną mocuje na klipsach przywierconych do ściany kołkami. Po tym wystarczy tylko wsunąć taflę lacobelu w szyny – to takie proste! Ale należy upewnić się zanim zaczniemy, że mamy dostęp do końca szyn przynajmniej z jednej strony, w innym razie nasza praca pójdzie na marne!
Oczywiście to nie jedyna metoda montażu szkła na ścianę. Możemy tez zamontować je przy pomocy śrub. Ta metoda wymaga zlecenia wywiercenia otworów (najczęściej w narożnikach tafli). Jednak pozwala ona na umieścić pod szybami oświetlenie – co potrafi robić niesamowite wrażenie. Jeżeli chcemy uzyskać taki efekt, szkło nad blatem kuchennym warto zamontować na dystansach, wtedy będziemy mieli miejsce na oświetlenie.
Zdecydowany na lacobel? Jeszcze zanim zaczniesz zamawiać, pamiętaj, aby sprawdzić wymiary ściany i mebli, przy których chcemy szkło oraz wybierz odpowiednią grafikę na lacobel. Jeżeli nie wiesz, jaką wybrać, warto się rozejrzeć, co oferuje sklep ze szkłem na ścianę – FotoNaŚcianie.pl
Montaż Lacobelu w kuchni jest niezwykle prosty. Można przymocować szklo do ściany za pomocą neutralnego kleju bez rozpuszczalników. Szkło 4mm jest trwałe i wytrzymałe a nadruk z laminatem chroni grafikę przed czynnikami zewnętrznymi. Często w przestrzeni pomiędzy szafkami a blatem w kuchni znajdują się kontakty. W tych miejscach wycinamy specjalne otwory które pozwalają na montaż lacobelu.